FAME NEWS

Na karcie walk gali FAME MMA 3 pozostała już tylko jedna niewiadoma

Poznaliśmy 8 z 9 walk nadchodzącego eventu. Włodarze zapowiadają, że ostatnia zawodniczka zostanie przedstawiona już niebawem.

Rywalkę Marty Linkiewicz poznamy prawdopodobnie w najbliższych dniach, tymczasem prześledźmy poszczególne zestawienia FAME MMA 3.

 

Walka wieczoru — Szymon„Isamu” Kasprzyk vs Daniel „DeeJayPallaside” Pawlak

Dla niektórych to na pewno spore zaskoczenie, że to właśnie DeeJay zawalczy z Isamu, a nie Rezi czy Wardęga, którzy najcześciej pojawiali się w komentarzach fanów. O fighterskiej przeszłości Szymona wiemy dosyć dużo – 6 lat zapasów, ciągle aktywny treningowo. Swoje umiejętności parterowe szlifuje w Czerwonym Smoku. Ostatnio w tym samym gymie bardzo intensywnie szlifuje stójkę. Z tego, co dowiedzieliśmy się od jego trenerów, Kasprzyk bardzo szybko progresuje i będzie gotowy na walkę 30 marca w obu płaszczyznach. A co do tej pory wiemy o przygotowaniach Daniela? Wiemy, że trenuje w Ankosie i chyba ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce na naukę obrony przed obaleniami niż klub, w którym head coachem jest Andrzej Kościelski. Sztab trenerski DeeJay’a również wysoko ocenia postępy Daniela. Obaj zawodnicy trenują bardzo intensywnie, wykonując 6-8 jednostek treningowych w tygodniu. Liczymy na świetną walkę i efektowne akcje w oktagonie.

 

Walka o pas kategorii półśredniej — Dawid Malczyński vs Amadeusz „Ferrari” Roślik

Długo zapowiadane starcie pomiędzy aktualnym mistrzem Federacji a pretendentem — Roślik. Z tego, co zdążyliśmy zaobserwować, po stronie Dawida na pewno przemawia szybkość i precyzja bitych ciosów. Widać, że Malczyński naprawdę poważnie traktuje treningi, cały czas szlifuje technikę, pracuje nad dynamiką i eksplozywnością. Na jego korzyść przemawia także różnica wzrostu i zasięgu. Z kolei Ferrari to naprawdę potężny jak na tę kategorię wagową zawodnik, który w ostatnim czasie mocno skupił się na przygotowaniu siłowym. Przy czym trzeba wyraźnie podkreślić, że jego eksplozywność nie ucierpiała na tym Ten mix siły i dynamiki może odegrać kluczową rolę w tej walce. Każdy ciężki cios, który dojdzie do celu, może okazać się kończącym. Zobaczymy, jaki game plan zastosują zawodnicy i jak przełoży się to na efekt końcowy.

 

Walka kobiet — Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs TBA

No właśnie, kto? Nasza jedyna niewiadoma. Spekulacjom nie ma końca. Najczęściej w kontekście tej walki pojawia się Monika Godlewska. Internauci wskazują również popularną Seksmasterkę. Pojawiło się też kilka innych nazwisk, ale kto tak naprawdę stanie naprzeciwko Marty w oktagonie… czas pokaże. Na pewno możemy potwierdzić, to co Wojtek Gola niejednokrotnie podkreślał w wywiadach. Linkiewicz naprawdę poważnie traktuje te przygotowania. Siłownia, długie sesje cardio, treningi stójkowe. Każdy dzień to przynajmniej jedna jednostka treningowa. Oby przeciwniczka Linkimaster była na to gotowa.

 

Walka kategorii open — Piotr „Bonus BGC” Witczak vs Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień

Łazarski Wojownik szybko wrócił ze sportowej emerytury i ma zamiar stoczyć jedyną w swoim rodzaju walkę na „luje ogłuszacze” i „kołowrotki” z Taxi Złotówą, który przygotowanie do tej walki potraktował bardziej niż serio. Do walki zostało jeszcze prawie półtora miesiąca, a Szymon dzięki opiece dietetyka i trenera personalnego zrzucił już przeszło 25 kg. Tymczasem Bonus ciężko trenuje w stolicy wielkopolski, chcąc wymazać z pamięci swojej i fanów ostatnią przegraną ze „Ztrolowanym”. Podsumowując — w tej walce nie można być niczego pewnym. To będzie starcie dwóch nieokiełznanych żywiołów i prawdopodobnie jeden z najgłośniejszych walk out’ów całej gali.

 

Walka kategorii półśredniej — Filip „Filipek” Marcinek vs Patryk „Ryba” Karaś

Pojedynek czołowych polskich freestyle’owców sceny hip-hopowej. Wiemy, co obaj potrafią przy mikrofonie, a co pokażą w klatce? Liczymy na sportową zaciętość dorównującą scenicznej agresji fristajlowca. Czekamy na tłuste pancze i ciężkie kontry.

 

Walka kategorii średniej — Dawid „Ambro” Ambroziak vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński

Tu jest naprawdę gorąco. Panowie nie przepadali za sobą przed ogłoszeniem walki, ale po tym, co wydarzyło się w studio FAME podczas sesji zdjęciowej, wzajemna antypatia osiągnęła szczyt. Początkowe przepychanki zamieniły się w regularną bójkę i wbrew powszechnej opinii wśród fanów obu zawodników, z całą pewnością możemy powiedzieć, że to nie była ustawka. Obstawiamy, że to będzie bardzo agresywna, dynamiczna walka, w której nie ma co liczyć na decyzję sędziowską.

 

Walka kategorii półśredniej — Krystian „Krycha” Wilczak vs Bartosz „Ruby” Brzeziński

Kolejne zestawienie, w którym o sympatii pomiędzy zawodnikami można zapomnieć. Dla Krychy to będzie druga walka w organizacji FAME MMA. Zawodnik zbiera doświadczenie i wiemy, że jest w trybie intensywnych przygotowań w poznańskim Czerwonym Smoku. Ruby z kolei to zawodnik, który ma doświadczenie z innej profesjonalnej gali sportów walki, na której zmierzył się z popularnym „Arabem”. Czeka nas ciekawa, stojąca na wysokim poziomie sportowym walka.

 

Walka kategorii open — Łukasz „Boy Flash” Langowski vs Marcin „Mnich Terminator” Wójcik

Ta walka jest kwintesencją definicji „Freak Fight”. Zawodników dzieli różnica 45 kg wagi i 15 centymetrów wzrostu. Teoretycznie Wójcik ma wszystkie argumenty, by wygrać tę walkę. Szybko i brutalnie. No właśnie, teoretycznie. Nie zapominajmy, że to formuła MMA w Federacji FAME. Tutaj wszystko może się zdarzyć.

 

Walka kategorii półśredniej — Kamil Hassan vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka

To może być jedna z najciekawszych sportowo walk tej karty. Debiutujący Hassan robi w sieci bardzo dobre wrażenie poziomem wyszkolenia technicznego. Jest stójkowiczem, ale tutaj trzeba to podkreślić, jego stójka stoi na naprawdę wysokim poziomie. Z kolei Wiewiór to typowy parterowiec. Swoją walką na pierwszej gali rozbił bank, walcząc z 40 kg cięższym Michałem Handke. Maksymilian pokazał niesamowite serce do walki, upór i determinację, które przysporzyły mu wielu nowych fanów. Aktualnie intensywnie szlifuje stójkę, by być gotowym na dynamicznego, niezwykle sprawnego i nieszablonowego zawodnika, jakim jest Kamil. Czeka nas piękna walka.